Návrat dětí do škol

JAKÝ BUDE LETOŠNÍ PODZIM PRO ŠKOLÁKY A DĚTI VE ŠKOLKÁCH?

Děti se budou vracet do tříd. Je na to jejich imunita připravena?

1.září se žáci základních a mateřských škol opět sejdou v lavicích. V jaké kondici je podle dětských lékařů jejich imunita a co můžeme my rodiče, udělat pro to, aby naše děti zvládly tento školní rok ve zdraví?

Obecně může za dětské nemoci několik činitelů – není to jen blízkost jiných dětí nebo chladnější počasí, ale svoji roli hraje i psychika a stres. Dítě přichází z domácího prostředí do kolektivu neznámých dětí, dětí s různými návyky, z různého sociálního prostředí, různého zdravotního stavu. Když dítě nastoupí do školky nebo do školy, ze dne na den se musí vyrovnat s novým životem, být samostatnější, umět se samo obléci, najíst či uložit ke spánku.

Podle pediatrů bude důležité zejména na sklonku léta uvažovat o způsobech posílení imunitního systému, a to nejen u dětí.

Zlepšení obranyschopnosti bude mnohem důležitější než v předešlých letech. Pomoci mohou kromě zdravého životního stylu i kvalitní doplňky stravy.

Rodiče by si však měli zvykat posilovat imunitní systém svých děti po celý rok. Stačí dodržovat základní pravidla zdravé stravy, otužovat se a dopřávat tělu dostatek pohybu. V uzavřených kolektivech je poté potřeba často a důkladně větrat.

Mezi nejvýznamnější doplňky stravy, které se nakupují na konci léta jsou vitaminy D3, B6, B12 a C, pořídit můžete i probiotika, prebiotika, přípravky z echinacey, nebo s minerály. Hitem poslední doby jsou také betaglukany, extrahované z kvasinek.

Dobrým příkladem spojení betaglukanu, vitaminů a minerálů je  IMMUNOTROFINA d  kterou si můžete koupit jak ve formě sirupu pro ty nejmenší, tak jako tablety rozpustné v ústech. Tyto dva přípravky jsou odlišné nejen ve formě, ale také ve složení. Sirup obsahuje originální betaglukan Welmune WGP®, vitamin B5, B6 a B12, který snižuje únavu a vyčerpání a zároveň vitaminy D, B6 a B12 přispívají k normální funkci imunitního systému. Na doplnění jsou v sirupu obsaženy i minerály jód a arginin. Aby si děti Immunotrofinu d oblíbily má karamelkovou příchuť. Tablety obsahují celý komplex složek, které podporují správnou funkci imunitního systému - vitamin A, C, D a zinek. Téma pomoci chránit buňky před oxidativním stresem je zastoupena vitaminem C, E a zinkem. A závěrem nelze opomenout chuť, ta je při dlouhodobém užívání důležitá pro děti i dospělé. V případě tablet IMMUNOTROFINA d je to lesní jahoda.

chutná všem

Požadavkem na kvalitní betaglukan je i jeho čistota, která by neměla být nižší než 70%. Certifikátem potvrzená čistota tohoto Wellmune WGP® betaglukanu není nižší než 75%.

Stejně jako zdravý životní styl nestačí aplikovat 1 měsíc v roce, tak i podávání Immunotrofiny d má význam především v období od podzimu do jara (například 3 měsíce). Podávání je jednoduché – děti sirup nebo tablety užívají 1x denně. Stejně tak je jednoduché i skladování – položit si je můžete třeba na kuchyňskou linku, abyste nezapomněli :)

doplněk stravy

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení