Jak na správnou intimní hygienu?

Intimní hygiena má svá pravidla. Jejich dodržováním předejdete případným problémům v intimní oblasti. Znáte je?

Nevhodná osobní hygiena 

Ať už příliš častá (více než dvakrát denně) nebo naopak nedostatečná hygiena - může narušit rovnováhu vaginální mikrobioty a podpořit výskyt patogenních zárodků odpovědných za infekci v podobě mykózy nebo výtoku. Ve zdravé pochvě dospělých žen je hodnota pH mezi 4 a 5. Tím je kyselejší než pokožka, která má mírně kyselé pH v hodnotě 5,5.
 
 
Ze stejných důvodů může používání agresivních mycích gelů a mýdel během běžné osobní hygieny podporovat nerovnováhu v mikrobiotě a nepřímo i výskyt bakterií, které způsobují různé vaginální potíže jako je mykóza. 
 
Ani umělé materiály spodního prádla či příliš těsné oblečení nepomáhají vašim intimním partiím být "dole bez starosti". Zkuste raději biobavlnu a jiné přírodní materiály, volnější kalhoty, v létě sukně...
 
Správná hygiena
 
Aby nedošlo k zanesení nežádoucích bakterií z konečníku do pochvy, je důležité dodržovat zásadu správného utírání zepředu dozadu (od vagíny směrem ke konečníku. Ruce si myjte nejen po použití toalety, ale také před! 
 
Bezpečný a čistý sex
 
Nejen použití ochrany, ale také bezpečnost z hlediska hygieny - pošlete partnera nejprve do koupelny, než začne váš romantický večer. Na rychlovky bez umytých rukou raději zapomeňte.

Intimní péče během menstruace

V období menstruace je vhodné pravidelné sprchování. Koupání ve vaně se nedoporučuje, protože během menstruace je zvýšená náchylnost k infekcím. Při menstruaci je důležité měnit hygienické vložky každé 2 až 4 hodiny, tampóny každé 2-3 hodiny. Pro pocit komfortu a čistoty doporučujeme používat Saforelle Fresh mycí gel. 

Desatero správné intim hygieny
  1. Dejte přednost sprše před vanou
  2. Zvolte výrobky osobní hygieny s vhodným pH například mycí gely Saforelle
  3. Nepoužívejte lubrikační gely, kondomy s příchutí atp.
  4. Po použití toalety se otřete zepředu dozadu 
  5. Po pohlavním styku se vždy umyjte 
  6. Noste prádlo z vhodných materiálů
  7. Neperte v agresivních čistidlech
  8. Při menstruaci dodržujte intervaly výměny vložek a tampónů
  9. Ruce si myjte před i po použití toalety
  10. Vyhýbejte se parfémovaným toaletním papírům či vlhčeným dětským ubrouskům 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení