Menstruační kalhotky: Revoluční ochrana během vaší periody

Každá žena za svůj život vyprodukuje až 150 kg odpadu v podobě použitých vložek či tampónů. Kromě špatně recyklovatelných jednorázových pomůcek bychom měli přihlédnout také k vlastnímu pohodlí během menstruace. 

Opravdu se s klasickou vložkou cítíte komfortně a bezpečně? Leckdy nepříjemný materiál dráždí jemnou pokožku intimních partií a jeho složení je víceméně plné plastů, bělidel a jiných chemických složek… 

Intimní péče během menstruace

V období menstruace je vhodné pravidelné sprchování. Koupání ve vaně se nedoporučuje, protože během menstruace je zvýšená náchylnost k infekcím. Pro pocit komfortu a čistoty doporučujeme používat Saforelle Fresh mycí gel

Menstruační kalhotky Saforelle

Menstruační kalhotky jsou revoluční alternativní hygienickou pomůckou. Jsou naprosto pohodlné a zaměnitelné s běžným spodním prádlem. Rozdílem je jejich funkčnost.

Picto_ULTRAFINE

Mají v sobě všitou technologicky dobře propracovanou funkční vrstvenou vložku tenkou pouhé 3mm, která nahrazuje vložku klasickou se savostí 3 běžných vložek či tamponů.  

gate_FR

Veškerá krev je tedy odváděna do této spodní, nepropustné části a vy se tak díky tomu můžete i po dobu až 12 hodin cítit úplně v suchu. Antibakteriální úprava zabrání nejen tvorbě bakterií, ale i nepříjemnému zápachu.

Kalhotky vydrží až 100 pracích cyklů, po použití je stačí vymáchat ve studené vodě (trik k odstranění krve) a poté vyprat jako běžné prádlo na 40 stupňů. Během vašeho cyklu si tedy vystačíte pouze se dvěma kousky, pro větší jistotu doporučujeme zakoupit troje či čtvery kalhotky. Záleží jen na vás, jak často budete kalhotky měnit a prát. 

Kalhotky jsou také skvělou volbou pro mladé slečny, které očekávají svou první menstruaci, nebo se s měsíčky právě seznamují. Vyhnou se tak zavádění tampónů v brzkém věku, či v pubertě leckdy nepříjemnému nakupování vložek.

Kalhotky lze také libovolně kombinovat například s menstruačním kalíškem, tampónem, použít je jako extra ochranu na noc, nebo při špinění či výtoku. Poslouží také ženám, které mají problémy s únikem moči

Eco friendly

Menstruační kalhotky Saforelle jsou pro ještě větší pohodlí vyrobeny z biobavlny a jsou k dispozici v několika velikostech. Pokud si nejste jistá, zvolte vždy o číslo větší velikost. 

Používáním menstruačních kalhotek šetříte nejen naši planetu, ale také své finance. Za svůj život utratíte kolem 40 tisíc korun za jednorázové pomůcky, při koupi menstruačních kalhotek vás čeká výrazná úspora.

Screenshot 2021-01-28 at 09.47.36

Menstruační kalhotky zakoupíte ZDE  

4_1