Dámské hygienické pomůcky

Nejprodávanější

SAFORELLE Lingettes pocket face OUVERT HD (1)
151 Kč –21 %
SAFORELLE ubrousky pro intimní hygienu 10 ks
Skladem (> 5 ks)
3700399100929
Původně: 151 Kč  (–21 %)
120 Kč
(99,17 Kč bez DPH)
2 položek celkem
+DÁREK
Akce Tip + Dárek zdarma
ZdarmaZdarma
814,05 Kč bez DPH
985 Kč

Menstruační kalhotky Saforelle představují novou generaci hygienických pomůcek. Poskytují pocit bezpečí, pohodlí a spolehlivosti. Jsou dermatologicky testované a mají takové...

255/38
SAFORELLE Lingettes pocket face OUVERT HD (1)
151 Kč –21 %
99,17 Kč bez DPH
120 Kč

UBROUSKY PRO INTIMNÍ HYGIENU 10 ks Intimní ubrousky jemně čistí, zklidňují a osvěžují* při jakékoliv příležitosti (na cestách, během menstruace, po sportu či před lékařskou...

3700399100929

Ultra savé menstruační kalhotky Saforelle jsou moderní alternativou ke klasickým menstruačním pomůckám. Poslouží ale i jako „pojistka“ při použití menstruačního kalíšku nebo tampónu. Vypadají jako běžné spodní prádlo, ale mají nepropustné ultra savé jádro.
Menstruační kalhotky jsou vhodné pro všechny ženy. Nezáleží na věku ani síle menstruace. Při slabší a středně silné menstruaci se dají používat jako jediná hygienická pomůcka, při velmi silném krvácení je možné je využít společně s jinými produkty. Některé druhy menstruačních kalhotek mohou být použity i jako inkontinenční pomůcka při lehkých únicích moči (ne všechny, proto při tomto druhu použití sledujte doporučení výrobce). Ideální jsou menstruační kalhotky v situacích, kdy nechcete používat tampóny, ale kvůli svrchnímu oblečení není vhodné nebo pohodlné používat vložky. Třeba při sportu nebo na noc.
Jejich nošení je velmi pohodlné. Pokud správně zvolíte velikost, nikde vás nebudou tlačit, nebudou šustit ani se posouvat nebo odlepovat. A pokud zvolíte výrobek odpovídající savostí síle vaší menstruace (nabízí se více variant), nemusíte je ani příliš často měnit. Za určitých podmínek vám jedny vydrží po celý den. Dle doporučení gynekologů je vhodné kalhotky vyměnit nejpozději po 8-12 hodinách.
Jsou menstruační kalhotky hygienicky zdravé?
Menstruační kalhotky jsou vyráběny z moderních materiálů a splňují přísné hygienické normy. Jejich výrobci (např. francouzská značka Saforelle) při vývoji konzultují zdravotní nezávadnost s gynekology a velmi dbají na ekologický dopad. Kalhotky sice obsahují nepropustnou vrstvu, ta je ale prodyšná a dýchá, takže nedochází k zapaření. Naopak mohou pomoci uživatelkám, které se díky chemickým látkám, parfémům a absorbčním gelům v běžných vložkách a tampónech potýkaly s vleklými mykózami a záněty močového měchýře.
Když používáte menstruační kalhotky, myslíte nejen na své pohodlí, ale i na naši planetu. Zdravá žena, která menstruuje od 10-15 roku života do 45-50 let totiž spotřebuje asi 100 kg tampónů a vložek (cca 2,5 kg na rok). Ekologickým problémem ale není jen jejich likvidace (např. plastová část vložky přežije generace svých uživatelek), ale i samotná výroba, která je energeticky náročná a spotřebuje se při ní velké množství vody. Menstruační kalhotky mají životnost 1-2 roky a na rok průměrné uživatelce stačí 4 kusy. To znamená, že vznikne odpad o hmotnosti jen asi 260 g.
Menstruační kalhotky se používají jako běžné spodní prádlo, jen je nutné je po použití propláchnout v umyvadle studenou vodou. Pak už je vhodíte do pračky a vyperete bez aviváže na 40 stupňů. Značka Saforelle garantuje 100 pracích cyklů.
Jaké menstruační kalhotky vám můžeme doporučit?