Spokojená střeva jsou jako nabitá zbraň

Většina z nás pečuje o svou střevní mikroflóru jen v případě akutních potíží, při průjmu, zácpě, při léčbě antibiotiky nebo při cestě do zahraničí.  Věnujeme tedy našim střevům dostatečnou pozornost?

V dnešní uspěchané době, kdy se klade veliký důraz na výkon, si ne vždy najdeme dostatek času na spánek a pravidelnou stravu. Proto častěji podléháme stresu a cítíme se unavení. Tyto faktory významně ovlivňují naši vnitřní harmonii, která je nezbytná pro naše zdraví a my se tak stáváme náchylnějšími k různým typům onemocnění. A to především v podzimním chřipkovém období.

                                               

Proč tomu tak je? Protože základna našeho imunitního systému se ukrývá ve střevech. Posílit naši základnu tedy znamená, snáze se vypořádat s únavou a stresem a nastartovat naši imunitu.

Proto je důležité pečovat o naši střevní mikrobiotu celoročně tím, že si vyhradíme čas na pravidelnou a pestrou stravu a dopřejeme našemu trávicímu traktu denní dávku probiotik. Probiotika lze užívat nejen jako doplňkovou léčbu, ale především jako prevenci.

                                                  

Co jsou probiotika? Probiotika jsou bakterie a kvasinky, které příznivě ovlivňují nejen trávení, zpracovávání potravy, pomáhají pacientům s IBS, ale také výrazně ovlivňují činnost imunitního systému. Proto zásadním způsobem pomáhají bojovat i proti nachlazení a oslabení organismu v podzimním a zimním období roku. Užíváme je jako doplněk stravy, který ve spojení s denní dávkou vitamínů dokonale podporuje naši vnitřní rovnováhu a my jsme tak odolnější vůči vnějším faktorům.

Od kterého roku života lze probiotika užívat? O střeva a jejich vnitřní rovnováhu můžeme pečovat prakticky v jakémkoliv věku. Existují dokonce speciální druhy probiotik pro kojence, kteří jsou krmeni kojeneckou lahví. Upravují vnitřní mikrobiotu miminka a tím pomáhají ke snížení množství minut každodenního pláče.

K posílení imunity neodmyslitelně patří také dostatek spánku, pravidelná a vyvážená strava, pohyb na čerstvém vzduchu, otužování a vyvarování se kouření a pití alkoholu.

Starejme se tedy o naši střevní mikrobiotu v každé roční době, štědře se nám odmění!

Náš TIP:  SYMBIOSYS Alflorex®

Pro vaší vnitřní rovnováhu!

 

Probiotikum od francouzské originální společnosti Biocodex

Obsahuje Bifidobacterium longum s patentovaným kmenem 35624®

Vědecky ověřená účinnost v průběhu 15 let

Jednoduché užívání kdykoliv během dne s jídlem i bez jídla

Bez obsahu lepku a laktózy

Malá kapsle se snadno polykají

Užívá se 1 kapsle / 1x denně

Užívání by mělo trvat minimálně 4 týdny a nemělo by být přerušováno

Je vhodný pro osoby s dietou s nízkým obsahem FODMAP

SYMBIOSYS Alflorex® je jediným probiotikem v Evropě, které obsahuje jedinečný kmen Bifidobacterium longum 35624®, izolovaný z trávicího traktu zdravé ženy. Kmen 35624® byl po dobu 15 let podroben důkladnému výzkumu, který prováděla společnost Alimentary Health Ltd. spolu s jednou z předních světových institucí pro zdraví střev APC Microbiom Institute.