Proč si pořídit milníkové kartičky?

Proč si pořídit milníkové kartičky?

„V kolika měsících jsem poprvé řekla slovo máma? Naučil jsem se chodit dříve než sourozenci? A kdy jsem přestala spát s dudlíkem?“ Asi to znáte…. Zvídavé otázky, kterými dříve nebo později bombardujete rodiče. A rozhodně chcete svou zvědavost ukojit a dozvědět se pravdu. Většina z vás  se ale dočká spíše nejistých či vyhýbavých odpovědí. Kdo si to má také všechno pamatovat? A přestože maminky v tomto ohledu bývají mnohem zodpovědnější než tatínkové a lépe a přesněji si dokáží vybavit ty zásadní okamžiky ze života dítěte, mohou se jim časem tyto vzácné okamžiky zamlžit nebo splynout v jiné.

pexels-hasan-albari-1131498

Po dlouhém prohledávání krabic s dokumenty a fotografiemi, ve snaze najít tu správnou s vepsaným datem na zadní straně, pravděpodobně zjistíte, že hledáme marně. A pokud nechcete u svých vlastních dětí promarnit jedinou vzpomínku a dopustit podobné zklamání, je nejvyšší čas na pořízení nebo výrobu milníkových kartiček.

Milníkové kartičky slouží k zachycení nejdůležitějších momentů života dítěte. S kartičkami můžete pořizovat fotografie a následně je jako památku uschovat. Zároveň je na ně možné zapsat nejrůznější data a vzpomínky. Milníkové kartičky si oblíbily mnohé blogerky a využívají je při focení miminek i starších dětí. Kartičky jsou perfektním dárkem nejen pro nastávající rodiče. Co takhle jimi obdarovat novomanžele, kamarádku nebo partnera? Může to být skvělý dárek k výročí nebo narozeninám. 

craft-ge5610434c_1920

Jakmile s kartičkami jednou začnete, zamilujete si je a budete je používat pro všechny možné příležitosti ve svém životě. Přestože milníkové kartičky vznikly primárně pro zaznamenávání dětských okamžiků, nic nebrání tomu, aby posloužily celé rodině či zamilovaným párům. Pokud chcete mít pohromadě všechny důležité události, pusťte se do vyrábění svých vlastních kartiček. V případě, že jste dostali do vínku zručnost a kreativitu, vezměte věci do svých rukou a vyrobte si kartičky na míru. Čtvrtky a barevné papíry, pastelky, nůžky či lepidlo a trocha inspirace….. Uvidíte, že za pár let svoji aktivitu oceníte!

A jaké milníky na kartičky patří? To už je jen na vás. Pro miminka to mohou být třeba tyto:

Úvodní kartička s údaji o narození děťátka

1.-3. týden

1.-11. měsíc

1 rok

Moje první koupel, můj první úsměv, dnes mě oblékal tatínek, už umím pást koníčky, moje první papání, už umím lézt, už si umím sednout, vylezl mi první zoubek, můj nejoblíbenější outfit, už umím stát, můj první krůček, moje první slovo, MÁ:MA, TÁ:TA, moje nejoblíbenější hračka, moje první Vánoce, můj první Silvestr, moje první Velikonoce a na vítání občánků…

2 roky , 3 roky, 4 roky 

Vypadl mi první zoubek, hola, školka volá, první jízda na kole, poprvé na maškarním bále, budu velká sestřička / bráška, moje první dovolená, poprvé stavím sněhuláka, jdu k zápisu do školy, můj první školní den …..

 

NÁŠ TIP:

 kolekce-detskych-caju-vyska_karty_web

 

Výběr dětských čajů s milníkovými kartičkami

Dětská dárková kazeta bylinných a ovocných čajů doplněna o milníkové kartičky k zachycení nejdůležitějších momentů života Vašeho miminka.
Obsahuje čaje 5 sáčků od každého z těchto čajů:
Dětský čaj Průdušky, Dětský čaj Klidné sny, Dětský čaj Spokojené bříško, Dětský čaj Malinka, Dětský čaj Jahůdka, Dětský čaj S ovocem.